hjem

 


Norges Jeger- og fiskerforbund
NYHETER

Trysil cup 1: Rysjøen 19.04.08
Siste innspurt på isfiskesesongen for i år. På lørdagen var det Rysjøen som sto for tur. Det var et fantastisk vårvær, og hele 170 (!) påmeldte deltagere. Etter mange års "hvile" for denne sjøen var det stor spenning for hvordan fisket ville bli.


En herlig vårdag på isen ble det. Fint vær og utrolig varmt. Akkurat det været vi gleder oss til når vi sitter å hutrer i januar... Isen var vanvittig tjukk, nesten opp til sveiva, så ingen fare for at noen skulle gå igjennom isen denne gangen.
Fisket var for noen veldig bra, og for veldig mange ikke så bra. Det vil dere se når de fullstendige resultatlistene foreligger.


Totalvinneren var Per Erik Hellerud fra Eidsvoll Skog JFF. Han hadde ca 18,5 kg
Nr 2 ble Jörgen Storm med litt under 10 kg, så seiervekten var virkelig enestående!!! 

Lars Roar Benterud vant junior med 1.5 kg
Carola Gren fra Ovansiljan vant dameklassen med noe over 5 kg

Vi andre Raufjøringer befant oss litt lengre ned på resultatlistene.

TRYSIL CUP 08 RYSSJØEN
SENIOR HERRER
1.  Per Erik Hellerud                             Eidsvoll skog                  18060g
2.  Jørgen Storm                                    Ovansiljan                        8465g
3.  Bjørn Huus                                       ESJFF                              8105g
4.  Lars Westlund                                  Sveg SFK                        7645g
5.  Anders Axelsson                              Ovansiljan                        7445g
6.  Jesper Dyberg                                   Nora-gyttorp                   7005g
7.  Torbjørn Toresson                            FK Skinnkroken              6390g  
8.  Børre Omang                                    SFK Ælvkroken               6315g
9.  Vidar Årnes                                      Romedal Vallset              6075g
10. Per Nilsson                                       Falubygden SFK             5875g
11. Helge Broberg                                  SFK Ælvkroken               5335g
12. Tomas Anderson                                                                       4925g
13. Ivar Borthen                                    Trysil SFK                        4845g
14. Jonny Ulsrustuen                             Gjøvik & Toten                4845g
15. Mikael Westlund                             Sveg SFK                         4840g
16. Arnstein Fjellvang                           Udnes jff                          4695g
17. Kjell J Nerhagen                              Trysil SFK                       4680g
18. Kjell I Rudshaug                              Odal SFK                        4185g
19. Morten Sagnes                                 Gjøvik & Toten               4175g
20. Ole G Huser                                     Udnes jff                         3770g
21. Magne Moløkken                             Raufjøringen                   3745g
22. LOE                                                 Sveg SFK                        3675g
23. Anders Nykvist                               SFK Wasa                        3380g
24. Finn A Gammeltorp                        Trysil SFK                       3320g
25. Knut A Nedgården                          Odal SFK                        3305g
26. Kennet Ottosen                                GTSFK                           3205g
27. Kennet Jernberg                              Odal SFK                        3205g
28. Anders Wold                                   Oslo sfk                           3090g
29. Roul Steiner                                     SFK Wasa                       3030g
30. Mikael Andersen                                                                     2995g
31. Jim Bekken                                     Raufjøringen                    2835g
32. Emil Broberg                                  SFK Ælvkroken               2650g
33. Pelle Ernsth                                     FK Wasa                         2625g
34. Thomas Ødegård                            GTSFK                            2465g
35. Lars Westheim                                Odal SFK                        2365g
36. Nils Øverby                                     Trysil SFK                      2250g
37. Reidar Moen                                   Eidsvoll skog                   2205g
38. Roy Andersen                                 Odal SFK                        2175g
39. Bengt Forsling                                Åmot                               2120g
40. Erik Gundersen                               Bærum SFK                    2060g
41. Tom E Haugen                               Raufjøringen                    1970g
42. Frode Sjøberg                                 Oslo SFK                         1775g
43. Stefan Gren                                    Ovansiljan                        1720g
44. Tore Oustad                                                                            1690g
45. Frank R Narstad                                                                     1655g
46. Bosse Olsson                                 Trekroken                         1525g 
47. Magne Lundsbakken                                                               1490g
48. Ole Johansen                                                                            1440g
49. Jens K Skorseth                                                                       1395g
50                                                                                                   1305g
51. S Håkensen                                    Elverum                            1135g
52. Filip Nilsen                                    Asker Jff                           1030g
53. Ove Sørli                                                                                  1020g
54. Espen Kronvald                             Løten                                  850g
SENIOR DAMER
1.  Carola Gren                                     Ovansiljan SFK                5480g
2.  Maud Eriksson                                Sveg SFK                          3125g
3.  May Leikåsen                                  Hof Vestre jff                   2630g
4.  Theresa Arvidsson                          Ælvkroken                         2145g
5.  Anneli Erlingsson                           Sveg SFK                          2050g
6.  Ulla Thørner                                   Katrineholm                       1995g
7.  May A Østby                                 GTSFK                               1755g
8.  Kjersti Solli                                    Raufjøringen                      1565g
9.  Kilstadius                                       Ælvho                                 1535g
10. Haldis Ulsrudstuen                       GTSFK                               1535g
11. Karin Andersson                           FK Skinnkroken                 1475g
12. Torild Langerud                            Raufjøringen                      1380g
13. Håkensen                                       Elverum                              1180g
14. Maybritt Sørli                                                                              990g
15. Annika Wallberg                          Sveg SFK                              840g
16. Marit Sørli                                                                                   825g
17. Marielle Sørli                                                                              415g
JUNIOR HERRER
1.  Lars R Benterud                            Våler jff                               1590g
2.  Dennis Johansen                                                                        1315g
3.  Jørgen Langerud                            Raufjøringen                        545g
YNGRE JUNIOR DAME
1.  Tiril Sandvold                                Raufjøringen                       1305g
YNGRE JUNIOR HERRE
1.  Thomas Erlingson                          Sveg SFK                           5150g
2.  Emil Kindberg                               Ælvkroken                          4580g
3.  Jonas Huser                                   Udnes                                  1090g
BARN
1.  Stian Solberg                                                                              1945g
2.  Anton Nersveen                              Ælvkroken                            820g
3.  Gjermund Solberg                                                                        480g
VETERAN HERRER
1.  Bernt Johansson                              Falubygden                         7750g
2.  Vidar komperud                              Hof Vestre jff                     7025g
3.  Gisle Haugen                                  Trysi SFK                            5290g
4.  Lars O Hansson                                                                           5000g
5.  Lennart Kilestad                             Wasa                                    4630g
6.  Odd A Svensrud                             Brandval jff                         4535g
7.  Bertil Larsson                                                                              4335g
8.  Erik Andersson                              FK Skinnkroken                   3965g
9.  Bjørn Skogseth                              Udnes jff                              3830g
10. Åge R Nilsen                                Brandval jff                         3730g
11. K G Magnusson                           Nora gyttorp                         3560g
12. Mats Øjes                                      Skinnkroken                        3500g
13. Arnfinn Solli                                Bærum SFK                         3250g
14. Bjørn Arvidsson                            Ælvkroken                          3240g
15. Svein Tyskerud                             FET                                     3200g
16. Hans Holen                                   Breandval jff                       3120g
17. Sven Olausson                              Wasa                                    3065g
18. G A Kristiansen                            Trysil SFK                           2980g
19. Arne Andersson                            Wasa                                    2900g
20. Per Hag                                         Ælvho                                  2895g
21. Nils Wennberg                                                                          2850g
22. Erik Aarstad                                 Odal SFK                             2800g
23.  Åke Norgren                               Sandviken                             2725g
24. Ingvar Abrahamsson                    Wasa                                     2670g
25. Morgan Nilsson                                                                         2670g
26. Arvid Andersen                            Oslo                                      2560g
27. Taito Varis                                   Trekroken                             2480g
28. Ulf Tørner                                    Katrineholm sf                      2440g
29. Lars Rinaldo                                Katrineholm sf                      2425g
30. Sture Larsson                               Wasa                                     2400g
31. Folke Andersson                          Tunabygden                          2400g
32. Harald Hovde                              Oslo                                      2370g
33. Kjell Kilstadius                            Ælvho                                   2335g
34. Per Olav Østby                             GTSFK                                2275g
35. Per Eric Dahlgren                         SPF sveden                          2205g
36. Sten Sture                                     Enskjøping                           2165g
37. Steinar Olsen                                Trysil SFK                           1965g
38. Erling Jonsrud                              Romedal og vallset              1940g
39. Halfdan Sagnes                            GTSFK                                 1855g
40. Tord Hedberg                              Ovansiljan                             1855g
41. Kjell Nersveen                             Ælvkroken                            1855g
42. Kjell Kolstad                                Oslo                                      1835g
43. Lars A Blilie                                 GTSFK                                 1710g
44. Ola Sjøli                                        Trysil SFK                           1685g
45. Eivin Eriksson                              Ycklaren                               1640g
46. John Green                                    Ovansiljan                            1595g
47. Lars Bekkensten                           Nannestad                             1275g
48. Åge Rudshaug                             Odal sfk                                 1275g
49. Ole Omang                                   Åsne jff                                 1130g
50. Gunnar Johansen                          Eidskog jff                            1075g
51. Jon Lindgren                                Romedal og Vallset                995g
52. Bjørn Holst                                                                                  995g
53. Ole G Ramstad                            Odal sfk                                  900g
54. Begnt Karlsson                            SPF sverigen                           625g
55. Jan Bekk                                      ÅJFF                                       355g
56. Agne Arvidsson                           Ælvkroken                              300g
VETERAN DAMER
1.  Anna Lindgren                              R og V jff                             2715g
2.  Ann-Kersti Norgren                      Sandviken                             2710g
3.  Ruth Ramstad                               Odal sfk                                 2265g
4.  Anita Wernberg                            SPF                                        1875g
5.  Marit Andersen                             Oslo                                       1620g
6.  Gullan G                                       Ovansiljan                              1455g
7.  Kerstin Berglund                          Enskjøping                             1400g
8.  Kari Tyskerud                              FET                                        1300g
9.  Valborg Fjellvang                        Udnes jff                                1155g
10. Anna Lisa Martinsson                 Skinnkroken                            985g
11. Ingegerd Kilestad                        Wasa                                       875g
12. Sonja Arvidsson                          Ælvkroken                              860g
13. Sonni J Sagnes                             GTSFK                                   770g
14. Jorunn Bekkensten                       Odal sfk                                 560g
15. Gunnvor                                       Skinnkroken                               0g
Total vekt er 415645gram. 
Det var 167 påmeldte, og 150 som veide inn.    

Ansvarlig: Kjersti Solli

Publisert:2008-04-21 20:56:25
Oppdatert:2008-06-19 12:42:32

iTackle traper.se